SP 2023: Košarkaši Srbije u POLUFINALU

Košarkaška reprezentacija Srvije savladala je Litvaniju sa 87:68 i plasirala se na Svetskom prvenstvu u polufinale.

Početkom prvog poluvremena Litvanija je počela vodstvom 16:10 sa čak četiri trojke. Onda se sve okreće i reprezentacija Srbije stiže da izjednači na 20:20 sa snažnom odbranom koja je dala svoj rezultat 49:38 na kraju prvog poluvremena. Najefikasnije u prvom poluvremenu bio je Bogdan Bogdanović sa 18 poena.

Drugo poluvreme opet loš početak za reprezentaciju Srbije ali brzu su se vratili igru iz prvog poluvremena i povećali vodstvo, pa je na kraju treće četvrtine rezultat bio 73:55. Sve do kraja utakmice reprezentativci Srbije držali su se pobedničkog ritma koji je odveo do polufinala.

Košarkaši će igrati polufinale 8. septembra sa boljim iz duela Slovenija – Kanada koja se igra sutra od 14.30 časova.