Bulevar despota Stefana biće potpuno zatvoren oko šest meseci zbog izmeštanja instalacija za potrebe izgradnje tunela, najavio je gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić na konferenciji za novinare.
„Bulevar despota Stefana neće biti zatvoren u celosti, već samo jedan njegov deo. Ovaj deo je već uspešno premošćen obilaznicom (Poenkareovom ulicom), koja uveliko funkcioniše. Onog trenutka kada započnu radovi na izmeštanju instalacija, taj specifični deo bulevara biće potpuno zatvoren za saobraćaj u trajanju od šest do sedam meseci. Nakon završetka rada na instalacijama i prelaska na iskopavanje tunela, bulevar se neće ponovo zatvarati u potpunosti, već će uvek biti prohodan makar u jednoj traci“, rekao je Šapić na konferenciji.
