Svetsko prvenstvo 2018 : Rusija – Saudijska Arabija 5:0

Svetsko prvenstvo u fudbalu počelo je utakmicom između domaćina Rusije i Saudijske Arabije. Rusija je na startu ostvarila pobedu sa 5:0 na moskovskom stadionu Lužnjiki.

Zaslužena pobeda Rusije koja je i pored pet golova imala nekoliko dobrih prilika.

Drugi meč grupe A igraju Egipat i Urugvaj u petak od 14 časova.

II poluvreme:

95.minut – Golovin za 5:0.

94.minut – Žuti karton za Al-Jassim

91.minut – I za kraj 4:o.Drugi gol postiže Denis Čerišev.

88.minut – Žuti karton Golovin.

74.minut – Saudijska Arabija pravi izmenu.Ulazi Bahrebi  a izašao je Al-Shehri

71.minut – GOOOL. Tek što je ušao Dzjuba postiže gol za velikih 3:0.

70.mimut – Treća izemna kod Rusije.Izašao je Smolov a ušao Dzjuba.

67.minut – Nova prilika za Rusiju preko  Zobnina ali brani Al Majuf.

64.minut – Prva izmena kod Saudijske Arabije – izlazi Utajf , ulazi Muvalad. I Rusija pravi izmenu izlazi Samedov ,uzlazi Kuzjajev.

56.minut -Velika prilika za Saudijsku Arabiju ali nije stigao na vreme  Tasir Al Jasim da uputi loptu ka golu .

52.minut – Samedov šut na gol ali preko gola. Interesantno je da Saudijska Arabija do sada nema nijedan šut u okvir gola.

I poluvreme:

Posed lopte je na strani Saudijske Arabije ali više šansi i dva postignuta gola već su velika prednost za domaćina Rusiju.

43.minut – GOOOL -Denis Čerišev postiže gol za 2:0

23.minut – Izmena kod Ruskog tima – izlazi Alan Dzagojev a ulazi Denis Čerišev.

12.min – GOOL – Rusija vodi sa 1:0 preko Jurija Gazinskija.

7.min – Za sada bez ozbiljnih prilika. Saudijska Arabija ima veći posed lopte 65 odsto.