EP 2023: Odbojkašice Srbije u FINALU

Odbojkašice Srbije su nakon velike borbe savladale reprezentaciju Holandije sa 3:1 .

Holanđanke su pružile dobru utakmicu i veliki otpor, a to se najbolje videlo u drugom setu kada su iskoristile pad u igri odbojkašica Srbije i dobile sa 25:14.

Treći set je počeo sjajnom odbranom Holanđanki koje su uspele da pročitaju skoro svaki napad. Odbojašice Srbije našle su se u problemu jer su Holanđanke vodile sa 4 razlike ( 16:12), a onda preokret u igri i odbojkašice Srbije stižu razliku ( 17:17) i prelaze u vodstvo i dobijaju set sa (25:22).

Četvrti set opet loš početak odbojkašica Srbije i uspevaju da izjednače rezultat na 11:11, ali opet greške skupo koštaju odbojkašice Srbije i Holandija opet vodi sa 14:11. Odbojkašice Srbije uspevaju da naprave dobru seriju i da izjednače na 16:16. Nakon 16:16 prava borba kod obe reprezentacije koja je dostojna jednog polufinala. Dobijaju set i meč sa 25:21.

Odbojkašice Srbije sastaju se sa Turskom reprezentacijom koja je danas pobedila Italiju u veoma teškoj utakmici sa 3:2.

Finale se igra u nedelju 03. septembra.

Srbija je na Evropskim prvenstvima osvojila tri zlata (2011, 2017, 2019), dva srebra (2007, 2021) i jedne bronze (2015).