FDU u blokadi: Poziv na obustava rada

FDU u blokadi pozvao je na masovnu obustavu rada od 01.07.2025.

„Građanke i građani Srbije,

Sve puca po šavovima. Nelegtimna vlast na čelu sa tiraninom Aleksandrom Vučićem, do sada neviđenom represijom i primenom policijske brutalnosti nad svojim narodom, pokazala je svoje pravo lice. 28. 06. i 29. 06. Ministarstvo unutrašnjih poslova, združeno sa službama državnih bezbednosti, izvršilo je preko 100 hapšenja studenata koji su učestvovali u pripremi i realizaciji Vidovdanskog skupa, a najavivši još mnogo budućih neosnovanih hapšenja i procesuiranja po hitnom postupuku“, navodi se u objavi koju su Studenti FDU objavili na društvenim mrežama.

Oni podsećaju da su se građani 29. 06. odlučili na građansku neposlušnost kao novi oblik borbe ujedinjeni oko tri zahteva.

  • Raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora
  • Raspuštanje „skupa“ u Pionirskom parku
  • Oslobađanje nepravedno privednih studenata

„Pozivamo sve građanke i građane da od utorka, 1. jula stupe u masovnu obustavu rada do ispunjenja sva 3 nevena zahteva“, navodi se u poruci koju su studenti objavili.

Ako ste propustili

Leave a Comment