Svetsko prvenstvo Rusija : Belgija u poslednjoj sekundi utakmice obezbedila prolazak

Velika drama na utakmici između Belgije i Japana. U zadnjoj minutu utakmice Belgija obezbeđuje pobedu od 3:2 gde je u četvrtfinalu čeka Brazil.

Prvo poluvreme i nije nešto obećavalo jer se smatralo da je Belgija favorit ali od drugog poluvremena kreće drama. U 48.minutu Haraguči postiže gol i dovodi u vodstvo Japan a samo 6.minuta kasnije stiže i drugi gol za Japan preko Inusi.

Verovalo se da Belgija može da preokrene i to se potvrdilo u 69.minutu  i 74.minutu kada su došli do izjednačenja a onda kada se mislilo da će se igrati produžeci,u 94.minutu, Chadli postiže gol što je bilo i presudno da Belgija ide dalje.