Znalo se da će nemački lanac prodavnica Lidl izazvati veliki pomak na tržištu ali uspelo je njihovom uspešnom marketing timu da dobrim proračunima budu i vest dana u svim novinama i vestima.
U jednom danu otvoreno je 16 prodavnica, od toga 5 u Beogradu . Na policama se našlo preko 1.500 artikala,od čega oko 350 domaćih proizvođača.
Već od ranih jutranjih sati formirali su se redovi ispred Lidlovih prodavnica,pa čak i na mestima gde je otvaranje planirano malo kasnije od novembra do kraja godine. Moglo se primetiti da je najviše u redu bilo penzionera što je i razumljivo jer je bio radni dan,pa su se naše bake i deke borile sa vremenom i gužvom kako bi nešto uštedeli od penzija koje su tek dobili.
Veoma ljubazni zaposleni Lidla delili su u redovima kroasane i vodu za naše sugrađane.
Svečano je Lidl otvorio predsednik Srbije Aleksandar Vučić u Beogradu i to u ulici Vojislava Ilića,a tu je bio i gradonačelnik Beograda Zoran Radojičić.
Najviše su sugrađani uzimali artikle koji su se reklamirali sa velikim akcijskim sniženjima,a savakako je u prvi plan izbila piletina po ceni od 119.99 dinara i banane od 59.99 dinara.
Zabeleženo je da su neki uzimali i velike količine piletine pa se jedna žena pohvalila medijima da je uzela oko 30 pilića,
Uživo iz LIDL.
Studio? pic.twitter.com/rBfq0eVSJy— Dušan Matijašević (@matijaD73) October 11, 2018
Leskovac uživo. Rulja već pokazuje svoje mogućnosti… pic.twitter.com/8EwH7b3MNj
— begunis (@boringobora) October 11, 2018
Прва продавница ЛИДЛ-а у Србији отворена у Новом Саду❤️ #lidl @VucevicM #novisad @NoviSadGrad #Lidl pic.twitter.com/GxbVSQcvXr
— Маја Черемиџић (@majacher) October 11, 2018
Pozlilo radniku obezbedjenja ispred Lidla. Odvezen kolima hitne pomoci pic.twitter.com/u6Tu3kPhix
— Filip Čukanović (@FilipCukanovich) October 11, 2018
Kada se cela gužva oko Lidla bude stišala konkurenciji će ostati veliki zadatak,a to je kako da privuku zaposlene,sa kojima su već u deficitu,kako da povećaju plate u skladu sa platama Lidla ,kako da smanje cene i gde da se pripreme za određene gubitke kako bi vratili potrošače u svoje prodavnice…. Naviku je zamenila potreba za sniženjima jer budimo realni svaki dinar se računa.
Foto:Ilustracija/pixabay