EURO UEFA 2024: Srbija – Engleska 0:1

Srbija – Engleska

Početak: 16. jun od 21 čas

Stadion: Arena AufSchalke, Gelzenkirhen

Reprezentacija Srbije i Engleske odigrali su do sada 15 utakmica iz kojih Srbija ima 4 pobede, 5 nerešenih i 6 izgubljenih. Ovo je prvi međusobni meč od prijateljske utakmice u Lesteru 3. juna 2003, koju je Engleska pobedila sa 2:1.

DRUGO POLUVREME:

86 min. – Izašao Belingem, a ušao Mejno.

82 min. – Odličan šut Vlahovića ka golu i odlična reakcija golmana Engleske. Selektor Srbije Dragan Stojković dobio je žuti karton zbog protesta.

77 min. – Kejn je imao šansu ali Rajković odlična odbrana.

76 min. – Izlazi Saka, a ulazi Boven.

75 min. – Žuti karton za Tadića.

74 min. – Izlazi Živković, a ušao je Veljko Birmančević.

69 min. – Ulazi Galager, a izlazi Arnold.

65 min. – Tadić je hteo da uposli Jovića ali kratak je bio Luka Jović. Naspram prvog poluvremena sasvim drugačija igra Srbije.

60 min. – Luka Jović i Tadić ulaze, a izlaze Mitrović i Lukić.

59 min. – Lepa akcija Srbije ali nije Mitrović uspeo da zahvati loptu. Mitrović tražio penal ali sudija nije hteo ni da čuje.

51 min. – Mnogo bolja igra reprezentacije Srbije gde stvaraju pritisak oko gola Engleske.

Izašao Gudelj, a ulazi Ilić.

PRVO POLUVREME: 0:1

45 +3 min. – kraj prvog poluvremena.

41 min. – Povređen Filip Kostić. Ulazi Filip Mladenović.

39 min. – Žuti karton za Gudelja zbog starta nad Belingemom.

30 min. – Reprezentacija Srbije bez ikakvog napada i rešenja za odbranu Engleske reprezentacije. Defanziva reprezentacije Srbije.

25 min. – Velika sreća za Srbiju neprecizan je bio Voker.

24 min. – Belingem je udario ramenom Kostića ali bez reakcije sudije.

20 min. – Prvi udarac Srbije prema golu Engleske preko Mitrovića.

16 min. – Reprezentacija Srbije nikako da dođe u posed lopte. Čak 95 odsto posed lopte kod Engleza.

13 min. – Reprezentacija Engleske postiže gol preko Belingema.

7 min. – Posed lopte kod Engleza 98 odsto.