Svetsko prvenstvo Rusija 2018: Švedska – Engleska 0:2

Reprezentacije Švedske i Engleske igrali su meč četvrtfinala Svetskog prvenstva u Rusiji u Samara areni.

Selekcija Engleske uspela je da dođe do polufinala Svetskog prvenstva pobedom nad Švedskom od 2:0. Može se slobodno reći da je selekcija Engleske bila bolja tokom celel utakmice i imala nekoliko dobrih prilika od kojih je realizovala dve. Švedska je imala možda dve dobre prilike ali nije imala snage da se izbori sa veoma dobro organizovanom Engleske u napadu.

II POLUVREME:

62.minut – Velika šansa za Švedsku preko Pikforda ali brani golman Olsen.

59.minut – GOOOL. Dele Alli postiže gol.

I POLUVREME:

U prvih 45.minuta selekcija Engleske agresivnija u napadu sa dosta prilika. Posle gola Megvajera u 30.minutu još nekoliko prilika a najbolju je imao Sterling u 45.minutu ali se „spetljao.“

45.minut – Sterling imao je priliku ali se spetljao pred golom Olsena.

30.minut – GOOOL. Megvajer postiže gol nakon izvođenja kornera.

24.minut – Englezi sve opasniji po gol Švedske. Kane je imao prvu priliku u 20.minutu ali je lopta završila pored gola.

10.minut – Bez ikakvih ozbiljnih akcija u prvih deset minuta.