Liga šampiona: Liverpul – Roma 5:2

Fudbaleri Liverpula pobedili su Romu na Enfildu, u prvom meču polufinala Lige šampiona sa 5:0. Junak meča je bio  Mohamed Salah koji je postigao dva gola i isto toliko imao asistencija.

II poluvreme:

U 85.minutu Diego Perotti smanjuje prednost Liverpula na 5:2 iz penala nakon što je lopta pogodila u ruku Džejmsa Milnera.

Edin Džeko smanjuje vodstvo Liverpula na 5:1 u 81.minutu.

U 75.minutu Salah odlazi na klupu a na teren je ušao Danny Ings.

Roma potpuno deklasirana a Robert Firmino postiže i drugi pogodak u 68.minutu za neverovatnih 5:0.

Samo pet minuta kasnije (61.minut) opet na asistenciju Salaha gol postiže Roberto Firmino za 4:0.

U 56.minutu Sadio Mane dovodi Liverpul u vodstvo od 3:0 na asistenciju Salaha.

Roma je napravila odmah na startu drugog poluvremena izmenu. Ušao Patrik Schick izašao Cengiz Under.

I poluvreme:

Muhamed Salah obeležio je definitivno prvo poluvreme sa dva prelepa gola koja su dala Liverpulu ogromnu prednost na Romom koja u dosadašnjoj igri deluje nemoćno.

Opet Salah u 45.minutu dovodi Liverpul na 2:0.

U 35.minutu Mohamed Salah dovodi Liverpul u vodstvo.