Kada: subota, 15. jun od 18 časova
Stadion: Olimpijastadion, Berlin
Grupa B 1. kolo

DRUGO POLUVREME:

80 min. – Hrvatska daje gol ali ga VAR poništava zbog ofsajda.

78 min. – Penal za Hrvatsku reprezentaciju. Žuti karton za Rodrija. Brani penal Španski golman Simon.

55 min. – Spetljali su se reprezentativci Hrvatske ispred gola Španije gde su imali priliku da smanje vodstvo Španije.

52 min. – Šanse za reprezentaciju Hrvatske ali bez realizacije.

PRVO POLUVREME:

45+2 min. – Španija postiže gol za 3:0. Pogodak Karvahal.

42 min. – Najveća prilika za reprezentaciju Hrvatske gde Budimir nije stigao da plasira loptu u gol.

33 min. – Šansa za Brozovića ali u spoljašnji deo mreže.

32 min. – Španija postiže i drugi pogodak preko Ruiza.

30 min. – Prilika za Hrvatsku ali slab udarac Kovačića.

29 min. – Španija postiže gol preko Morate.

22 min. – Pritisak reprezentacije Hrvatske ali golmani obe reprezentacije bez posla.

18 min. – Na početku utakmice pritisak Španije ali bez većih prilika za gol. Oprezna igra obe reprezentacije.

Španija: Simon; Karvahal, Le Norman, Načo, Kukurela; Pedri, Rodri, Fabijan Ruiz; Jamal, Morata, Vilijams

Hrvatska: Livaković; Stanišić, Šutalo, Pongračić, Gvardiol; Modrić, Brozović, Kovačić; Majer, Budimir, Kramarić

Prva utakmica u okviru grupe B između Španije i Hrvatske na Evropskom prvenstvu.

Fotot: Ilustracija / pixabay