Euro 2016: Czech Republic – Croatia 2:2

euro2016Na dva prethodna meča između Češke i Hrvatske, Hrvatska je slavila jednom dok je jedan meč završio ne rešeno. Na dve utakmice postignuto je ukupno 8 golova.

Stadion: Stade Geoffroy Guichard, Saint-Etienne

DRUGO POLUVREME:

Hrvatska počinje drugo poluvreme sa minimalnom prednošću ali ako se nastavi tok igre kao iz prvog poluvremena može se očekivati još golova za Hrvatsku. Hrvatska superiorna u svim aspektima igre. Hrvatska je izvela čak 11 kornera dok Češka 0.

98.minut – Vrsaljko (ulazi) – Strinić (izlazi)- Hrvatska

97.minut – Schildenfeld (ulazi) – Rakitić (izlazi) – Hrvatska

93.minut – GOL Necid,iz penala.

93.minut – Žuti karton Vida,penal za Češku.

86.minut – Izmena Češka – Necid (ulazi) – Plašil (izlazi)

76.minut – Češka GOL – Škoda.

74. minut – žuti karton Brozović.

72.minut – Raketić ponovo „preti“ Piteru Čehu.

72.minut –  Žuti karton Sivok( Češka )

67.minut – Izmena kod Češke Škoda (ulazi ) – Lafata (izlazi)

62. minut – Izmen au Hrvatskoj Kovačić (ulazi) – Modrić (izlazi)

59. minut – Rakitić daje Gol. Na početku drugog poluvremena Rakitić je zapretio Čehu a nekoliko minuta kasnije i zatresao mrežu.

52.minut – šansa za Krejčí (Češka ).

46.minut – Raketić „zapretio“ Čehu.

PRVO POLUVREME:

Hrvatska je krenula sa bele tačke i već agresivno krenula ka golu Češke. U prvih 20.minuta Hrvatska drži igru sa posedom lopte od 65%.Tokom prvog poluvremena Hrvatska je imala 12 šuteva ka golu. Hrvatska zasluženo ide na odmor sa vodstvom od 1:0. Dominacija i šanse u prvom poluvremenu su na strani Hrvatske.

42.minut – još jedna šansa za Hrvatsku -Vida.

37.mint – GOL za Hrvatsku – Perišić.

37.minut – šansa Raketić.

25.minut – Perišić opet u šansi.

20.minut – Perišić i Mandžukić imali šansu da ugroze Čeha.

14.minut – Žuti karton Badelj (Croatia).

8.minut-Pokušaj Badelja da ugrozi gol Češke.

2.min.- Mandžukić šutira ka golu a Piter Čeh je izbacuje u korner.