Svetsko prvenstvo – Rusija 2018: Kostarika – Srbija 0:1

Prva utakmica iz grupe E između Srbije i Kostarike igrala se u Samari na stadionu „Kosmos arena“. Srbija je sasvim zaslužno pobedila sa minimalnom razlikom od 1:0. SRCE NA TEREN

II POLUVREME:

96.minut – Prijović dobija žuti karton.

93.minut – Sukob Matića sa štabom Kostarike koji su sprečavali da uzme loptu.

90.minut – Šut Kostića ali preko gola.

89.minut – Izlazi Mitrović a ulazi Prijović.

87.minut – Mitrović nije stigao da šutira i pao je u jedanestercu ali sudija je pokazao da se igra nastavi.

82. minut – Neverovatan Duško Tošić u odbrani. Izmena- Izlazi Tadić ulazi Rukavina.

Proslava gola na Trgu Nikole Pašića.

78.minut – Pritisak Srbije na Kostariku.

76.minut – Odličan napadi Srbije u nekoliko minuta.

72.minut – Milenković spasao priliku Kostarike u naletu ka golu Stojanovića.

69.minut – Izašao je Ljajić a ušao Kostić.

64.minut – Nakon gola kao da se Srbija primirila.

59.minut – Žuti karton za Baneta Ivanovića.

57.minut – SRCE NA TEREN. GOOOL Aleksandar Kolarov.

56.minut – Napokon.Žuti karton za Guzmana.

53,minut – Nastavlja se gruba igra Kostarike ali sudija za sada i dalje neopominje.

50.minut – Kakva neiskorišćena šansa Mitrovića. Bio je sam sa golmanom ali slab šut i pravo u golmana Kostarike.

I POLUVREME:

Kraj prvih 45.minuta. Sigurno se može reći da reprezentacija Srbije daje odličnu igru uz dosta dobrih prilika. Nemože se zanemariti ni protivnik Kostarika koja iz protivnapada traži svoju šansu.

47.minut – Veoma gruba igra Kostarike koju,za sada, toleriše sudija.

44.minut – Kakav šut ka golu Sergeja Milinkovića Savića i to uz „makazice“ ali odbrana golmana Kostarike uz sporan ofsajd.

42.minut – Opasnost po gol Srbije šutom Calva ali pored gola.

Veliki broj ljudi na Trgu Nikole Pašića prate utakmicu naše reprezentacija.

36.minut- Kostarika u „bunkeru“ a Srbija u napadima.

30,minut – Srbija za sada kontroliše igru i uglavnom su nam napadi po desnoj strani preko Tadića.

27.minut – Velika prilika za Srbiju preko Sergeja Milinkovića Savića ali ofsajd.

22.minut – Žuti karton za Calvo zbog starta na Tadića.

17.minut – Odlični napadi sa obe strane ali bez opasnijeg šuta.

12.minut – Veoma opasni napadi Kostarike iz prekida.

3.minut – Duarte glavom ka golu Stojkovića ali na pravom mestu Stojković.

1.minut – Veoma snažno su krenuli reprezentatici Srbije pa su imali već dve prilike.

KOSTARIKA: (3-4-2-1)