Svetsko prvenstvo -Rusija 2018: Hrvatska – Nigerija 2:0

Fudbaleri Hrvatske i Nigerije igrali su utakmicu prvog kola grupe D Svetskog prvenstva u Rusiji. Zaslužena pobeda reprezentacije Hrvatske od 2:0. Nigerija nije imala rešenja u napadu a ni u samoj igri u kojoj se nije videla nikakva organizacija . Nakon ove utakmice Hrvatska dolazi na čelo grupe jer je Argentina igrala nerešeno sa Islandom.

II POLUVREME:

71.minut – Luka Modrić postiže pogodak iz penala.

70.minut -Žuti karton za Ekonga i penal koji će izvesti Luka Modrić.

60.minut – Prva izmena kod Hrvatske.Izlazi Kramarić a ulazi Brozović.

58.minut – Pritisak Nigerije ali Hrvatska i dalje u ofanzivama.

I POLUVREME:

U prvih 45.minuta nemože se reći o nekoj dinamičnoj utakmici. Nigerija je od defanzive prešla u napade i u nekoliko prilika imala ozbiljne šanse da zatrese mrežu Hrvatske. Reprezentacija Hrvatske deluje dosta organizovanije i u nekoliko udaraca iz igre bila su ozbiljna pretnja za Nigeriju.

I pored primljenog gola navijači Nigerije i dalje u dobrom raspoloženju.

32.minut – Hrvatska postiže gol i to autogolom Eteboa.

14.minut – Perišić šutom na gol prvi put ozbiljnije preti golu nigerije.

5.minut – Veoma ofanzivno igra hrvatska reprezentacija. Očekivano je bilo da će se nigerijci držati defanzive.