Svetsko prvenstvo Rusija 2018: Hrvatska u finalu

Selekcije Hrvatske i Engleske igrali su drugo polufinale Svetskog prvenstva u Rusiji na stadionu Lužnjiki.

Reperezntacija Hrvatske poslala je selekciju Engleske u borbu za treće mesto nakon što je u drugom produžetku došla do konačnog rezultata od 2:1.Engleska je uspela da povede već u 5.minutu igre. U drugom poluvremenu preko Perišića Hrvatska izjednačuje.

Izjednačen rezultat je držan do regularnog toka. U drugom produžetku Mandžukić u 109.minutu donosi Hrvatskoj pobedu i ulazak u finale Svetskog prvenstva. Hrvatska će u finalu igrati protiv Francuske.

II PRODUŽETAK:

109.minut – Selekcija Hrvatske dolazi u prednost golom Mandžukića.

I PRODUŽETAK:

Ovo je treći put za Englesku a drugi za Hrvatsku da igraju produžetke na ovom Svetskom prvenstvu.

99.minut – Vrsaljko spašava gol Hrvatske nakon udarca Stounsa.

II POLUVREME:

94.minut – Igraće se produžeci.

77.minut – Selekcija Hrvatske sve opasnija po gol Engleske. Selekcija Engleske se nekako našla u defanzivi.

72.minut –  Sreća po gol Engleske. Perišić se ponovo našao u prilici ali stativa.

68.minut – Perišić donosi izjednačenje.

I POLUVREME:

Tokom prvih 45.minuta veoma brza igra sa obe strane. Englezi su imali nekoliko dobrih šansi za gol ali dobrom odbranom golmana Subašića sprečeno je veće vodstvo Engleske.

30.minut – Velika sreća po gol Hrvatske. Kejn je bio u odličnoj poziciji ali je sudija pokazao sporan ofsajd.

5.minut – Engleska vodi preko Tripiera.