Svetsko prvenstvo 2018: Francuska – Australija 2:1

U prvoj utakmici iz grupe C između Francuske i Australije koja se igrala na Kazanj areni  završila se pobedom Francuske sa 2:1.  Nakon dva penala na obe strane presudu pobednika je dao Pogba u 81.minutu.

II POLUVREME:

87.minut – Žuti karton Behich.

84.minut – I treća izmena u australijskom timu.Ulazi Arzani a izašao je Kruse.

81.minut – Gol Pogba.

78.minut – Izlazi Tolisso a ušao je Matuidi.

76.minut – Žuti karton nakon starta za Tolisso.Prvi žuti za francuze.

72.minut -Druga izmena u australijskom timu. Izašao je Rogić a ušao Irvine.

70.minut – Australija pravi prvu izmenu.Izlazi Nabbout ulazi Juric. Francuzi prave dve izmene: izašli su Grizman i Dembele a ušli su Fekir i Giroud.

62.minut – Gol iz penala postiže Jedinak.

61.minut – Penal za Australiju. Igra rukom Umtiti.

58.minut – Gol Grizam iz penala.

56.minut – Penal za francusku. Nakon odgledanog snimka sudija je pokazao na belu tačku. Penal izvodi Grizman.

52.minut- Igra i dalje u slabom tempu. Australija igra defanzivno a Francuzi bez pravog rešenja.

I POLUVREME:

Prvo poluvreme sa prilikama na obe strane. Nakon početka koji je obilovao brzim tempom igre nakon prvih 15.minuta naglo je opao. Australijanci se bore sa brzim francuzima i nedopuštaju im tako lako da dođu do prilika za šut.

32.minut -Tempo igre je značajno opao.

17.minut – Velika šansa za Australiju ali priseban je bio golman Ljoris.

13.minut – Australija nema pravo rešenja da zaustavi brze Francuze sem pravljenjem faulova.

6.minut – Grizmanov šut na gol iz napada ali uspeva da odbrani golman Australije.

2.minut – I francuska je krenula sa napadima šutom Mbappe.