Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018: Srbija – Švajcarska 1:2

Reprezentacija Srbije i Švajcarske igrali su utakmicu drugog kola grupe E na Svetskom prvenstvu u Rusiji u Kalinjingradu. Selekcija Švajcarske je pobedila Srbiju sa 2:1. Srbija u prvim minutima držala tempo igre a onda je Švajcarska krenula u intezivne napade za koje nije bio adekvatnog odgovora. Srbija mora da pobedi Brazil jer svaka druga opcija ostaje na strani teorije.

U svakom slučaju čestitamo našim reprezentativcima na borbenosti. SRCE NA TEREN

II POLUVREME:

90.minut – Šaćiri iz kontre daje gol.

87.minut – Faul u napadu. Žuti karton Mitroviću zbog protesta.

84.minut – Švajcarci u stalnom napadu a selekcija Srbije kao da nema snage.

74.minut – Velika sreća za selekciju Srbije.

66.minut – Veoma čudno suđenje. Dva igrača su držala Mitrovića da ne može da skoči a sudija je sudio prekršaj u napadu.

52.minut – Švajcarska izjednačuje preko Xhaka.

I POLUVREME:

47.minut – Žuti karton za Matića. Postaje veoma čudno da se sudija uhvati za karton kada Srbija napravi faul.

44.minut – Tadić iz voleja šutira ali malo iznad gola. Odlična prilika za Srbiju.

41.minut – Od situacije kada smo napadali došli smo u situaciju da se branimo.

39.minut – Žuti karton za Milivojevića.

37.minut – Šut Tadića nakon prekida igre ali pravo u ruke golmana Švajcarske.

34.minut – U nekoliko minuta Švajcarci prete ka golu Srbije.

33.minut – Žuti karton za Sergeja.

30.minut- Odlična odbrana Stojkovića nakon anpada Švajcaraca.

19.minut – Mitrović opet preti po gol Švajcaraca.

14.minut – Ponovo pokušaj Mitrovića glavom ali preko gola.

5.minut –  GOOOOOOL Mitrović.

4.minut – Velika šansa za Mitrovića.