Roland Garros: IDEMOOO Novak Djoković u finalu

Novak Djoković i Stefanos Cicipas sastali su se u drugom polufinalu Rolan Garosa.

Uspeo je gospodin Djoković da nadigra gospodina Cicipasa sa 3:2 ( 6:3, 6:2, 5:7, 4:6, 6:1) u setovima i da zakaže finale sa Rafaelom Nadalom za nedelju. Veoma težak meč za gospodina Đokovića koji je u trećem setu imao meč loptu ali je gospodin Cicipas pružio odličnu igru u veoma teškim momentima i uspeo da dobije sledeća dva seta i izjednači. U petom setu gospodin Djoković uzima brejk za prednost od 2:1 i usledila je serija najboljeg tenisera za dobijanje meča.

U prvom polufinalu Rafael Nadal nadigrao je Dijega Švarcmana sa 3:0.

V SET:

4:1 – Drugi osvojen brejk gospodina Djokovića u ovom setu.

2:1 – Novak Djoković osvaja brejk.

IV SET:

U prva dva seta gospodin Cicipas je pokazao borbenost što je nastavio i u trećem setu koji je dobio, a onda i u četvrtom setu.

III SET: 5:7

Stefanos Cicipas uspeo je da uzme dva brejka i da preokrene meč kada se mislilo da je gotovo u korist Novaka Djokovića.

5:5 – Ispustio je gospodin Djoković šansu da završi meč.

2:2 – Oba tenisera za sada kao da odmaraju i čekaju odgovarajuću priliku za napad na brejk.

II SET: 6:2

Rezultat nije merilo ovog seta. Oba tenisera su se borila za svaki poen i ni u jednom trenutku nije bilo lako gospodinu Djokoviću da osvoji drugi set.

3:2 – Uzima brejk gospodin Djoković.

1:2 – Gospodin Cicipas polako počinje da „čita“ gospodina Djokovića što bi moglo doneti probleme najboljem teniseru u nastavku.

0:1 – Stefanos Cicipas počinje prvi set dobijenim gemom.

I SET: 6:3

Velika nestrpljivost gospodina Cicipasa u građenju igre i odlična izdržljivost i igra gospodina Djokovića dovele su i do osvajanja prvog seta.

2:0 – Novak Djoković osvaja prvi brejk.

1:0 – Već na početku meča gospodin Djoković je spasao četiri brejk lopte.