Oscar 2018 : „The Shape of Water“ pobednik ovogodišnjeg Oskara

Frances McDormand je osvojila svoju drugu nagradu za najbolju glumicu i za njen veliki uspeh u „Tri bilborda izvan Ebbinga u Missouriu“.Gari Oldman dobio svoj dugo očekivani Oskar za „Darkest Hour“.“The Shape of Water“ pokupio je 4 nagrade Oskar a jedne od njih su za najbolji film i režiju Guillermo del Toro.

Najbolji film

Call Me by Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
Get Out
Lady Bird
Phantom Thread
The Post
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Najbolja glumica

Sally Hawkins, The Shape of Water
Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Margot Robbie, I, Tonya
Saoirse Ronan, Lady Bird
Meryl Streep, The Post

Najbolji glumac

Timothée Chalamet, Call Me by Your Name
Daniel Day-Lewis, Phantom Thread
Daniel Kaluuya, Get Out
Gary Oldman, Darkest Hour
Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq.

Najbolji režiser

Christopher Nolan, Dunkirk
Jordan Peele, Get Out
Greta Gerwig, Lady Bird
Paul Thomas Anderson, Phantom Thread
Guillermo del Toro, The Shape of Water

Najbolja pesma

“Mighty River,” Mudbound
“Mystery of Love,” Call Me by Your Name
“Remember Me,” Coco
“Stand Up for Something,” Marshall
“This Is Me,” The Greatest Showman

BEST ORIGINAL SCORE

Dunkirk
Phantom Thread
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

BEST CINEMATOGRAPHY

Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
Mudbound
The Shape of Water

Najbolji originalni scenario

The Big Sick
Get Out
Lady Bird
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Najbolji adaptirani scenario

Call Me by Your Name
The Disaster Artist
Logan
Molly’s Game
Mudbound

BEST FILM EDITING

Baby Driver
Dunkirk
I, Tonya
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Najbolji vizuelni efekti

Blade Runner 2049
Guardians of the Galaxy: Vol. 2
Kong: Skull Island
Star Wars: The Last Jedi
War for the Planet of the Apes

Najbolji animirani film

The Boss Baby
The Breadwinner
Coco
Ferdinand
Loving Vincent

Najbolja sporedna ženska uloga

Mary J. Blige, Mudbound
Allison Janney, I, Tonya
Lesley Manville, Phantom Thread
Laurie Metcalf, Lady Bird
Octavia Spencer, The Shape of Water

Najbolja sporedna muška uloga

Willem Dafoe, The Florida Project
Woody Harrelson, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Richard Jenkins, The Shape of Water
Christopher Plummer, All the Money in the World
Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Najbolji strani film

A Fantastic Woman
The Insult
Loveless
On Body and Soul
The Square

BEST PRODUCTION DESIGN

Beauty and the Beast
Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape of Water

BEST SOUND MIXING

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

BEST SOUND EDITING

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

Najbolji kostim

Beauty and the Beast
Darkest Hour
Phantom Thread
The Shape of Water
Victoria & Abdul

BEST MAKEUP AND HAIRSTYLING

Darkest Hour
Victoria & Abdul
Wonder

Next Post

Prema dosadašnjim prebrojanim glasovima : SNS 64 odbornika,Đilas 26,Šapić 12

Пон мар 5 , 2018
Prema dosadašnjim prebrojanim glasovima ili ti 99 odsto- SNS bi imao ubedljivu većinu sa 64 odbornika,Dragan Đilas 26 odbornika ,Aleksandar Šapić 12 odbornika i SPS_JS 8 odborničkih mesta. Aleksandar Vučić je danas izjavio da će saopštiti ime gradonačeelnika za 50 dana. Podeli na FacebookPodeli na Twitter