Objavljena lista nominovanih za nagradu Oskar

Objavljena je lista nominovanih za nagradu Oskar koja će biti dodeljivana 4.marta. Najviše nominacija ima film „The Shape of Water“ režisera Guillermo del Toroa sa 13 nominacija.

NAJBOLJI FILM
Call Me By Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
Get Out
Lady Bird
Phantom Thread
The Post
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

NAJBOLJI GLUMAC
Timothée Chalamet, Call Me By Your Name
Daniel Day-Lewis, Phantom Thread
Daniel Kaluuya, Get Out
Gary Oldman, Darkest Hour
Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq.

NAJBOLJA GLUMICA
Sally Hawkins, The Shape of Water
Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Margot Robbie, I, Tonya
Saoirse Ronan, Lady Bird
Meryl Streep, The Post

NAJBOLJI REŽISER
Dunkirk, Christopher Nolan
Get Out, Jordan Peele
Lady Bird, Greta Gerwig
Phantom Thread, Paul Thomas Anderson
The Shape of Water, Guillermo del Toro

NAJBOLJA SPOREDNA GLUMICA
Mary J. Blige, Mudbound
Allison Janney, I, Tonya
Lesley Manville, Phantom Thread
Laurie Metcalf, Lady Bird
Octavia Spencer, The Shape of Water

NAJBOLJI SPOREDNI GLUMAC
Willem Dafoe, The Florida Project
Woody Harrelson, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Richard Jenkins, The Shape of Water
Christopher Plummer, All the Money in the World
Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

ADAPTIRAN SCENARIJO
Call Me By Your Name, James Ivory
The Disaster Artist, Scott Neustadter and Michael H. Weber
Logan, Scott Frank, James Mangold, Michael Green
Molly’s Game, Aaron Sorkin
Mudbound, Virgil Williams and Dee Rees

ORIGINALAN SCENARIJO
The Big Sick, Emily V. Gordon and Kumail Nanjiani
Get Out, Jordan Peele
Lady Bird, Greta Gerwig
The Shape of Water, Guillermo del Toro and Vanessa Taylor
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, Martin McDonagh

PRODUCTION DESIGN
Beauty and the Beast
Blade Runner 2049

Darkest Hour
Dunkirk
The Shape of Water

CINEMATOGRAPHY
Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
Mudbound
The Shape of Water

KOSTIMI
Beauty and the Beast
Darkest Hour
Phantom Thread

The Shape of Water
Victoria & Abdul

SOUND EDITING
Baby Driver
Blade Runner 2049

Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

SOUND MIXING
Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

ANIMATED SHORT FILM
Dear Basketball
Garden Party
Lou
Negative Space
Revolting Rhymes

LIVE-ACTION SHORT FILM
DeKalb Elementary
The Eleven O’Clock
My Nephew Emmett
The Silent Child
Watu Wote/All of Us

ORIGINAL SCORE
Dunkirk
Phantom Thread
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

SPECIJALNI EFEKTI
Blade Runner 2049
Guardians of the Galaxy Vol. 2
Kong: Skull Island
Star Wars: The Last Jedi
War for the Planet of the Apes

FILM EDITING
Baby Driver
Dunkirk
I, Tonya
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

MAKEUP AND HAIRSTYLING
Darkest Hour
Victoria & Abdul

Wonder

NAJBOLJI STRANI FILM
A Fantastic Woman, Chile
The Insult, Lebanon
Loveless, Russia
On Body and Soul, Hungary
The Square, Sweden

BEST DOCUMENTARY SHORT SUBJECT
Edith and Eddie
Heaven Is A Traffic Jam on the 405
Heroin(e)
Knife Skills
Traffic Stop

BEST DOCUMENTARY FEATURE
Abacus: Small Enough to Jail
Faces Places
Icarus
Last Man in Aleppo
Strong Island

ORIGINAL SONG
“Mighty River,” Mudbound
“Mystery of Love,” Call Me By Your Name
“Remember Me,” Coco
“Stand Up For Something,” Marshall
“This Is Me,” The Greatest Showman

BEST ANIMATED FEATURE FILM
The Boss Baby
The Breadwinner
Coco
Ferdinand
Loving Vincent

Next Post

"Uzmi račun i pobedi" i ove godine

Уто јан 23 , 2018
Vlada Republike Srbije usvojila je na današnjoj sednici zaključak da se nagradna igra sa fiskalnim računima i slipovima „Uzmi račun i pobedi“ organizuje i ove godine, budući da je borba protiv sive ekonomije jedan od ekonomskih prioriteta Vlade. Organizacija nagradne igre „Uzmi račun i pobedi“ je jedna od važnih mera […]