Kvalifikacije za EP 2020: Srbija – Litvanija 4:1

U оkviru četvrtog kola Grupe B kvalifikacija za Еvrоpskо prvеnstvо na stadiоnu „Rajkо Mitić“ fudbalеri Srbijе igrali su prоtiv Litvanijе pred praznim tribinama. Srbija pobedila Litvaniju sa 4: 1 i trenutno se nalazi na trećem mestu na tabeli.

II POLUVREME:

92.minut – GOOL Adem Ljajić.

88.minut – Ulazi Katai ,izlazi Jović.

82.minut – IZMENA: Izlazi Tadić ulazi Ljajić.

81. minut – Velika prilika za četvri gol ali stativa Jovića na samo nekoliko metara od gola.

71.minut -Litvanija preko Novikovisa smanjuje vodstvo Srbije na 3:1.

70.minut – Žuti karton za Mitrovića i penal za Litvaniju. Mitrovića je lopta pogodila u ruku ,pa je glavni arbitar pokazao na belu tačku.

I POLUVREME:

Kraj prvog poluvremena.

43.minut – Nova prilika za Jovića ali brani golman Litvanije. Reprezentativci Srbije napadaju i stvaraju akcije pred golom Litvanije.

35.minut – Luka Jović GOOOL. Na 20 metara od gola Jović se namestio i levom nogom poslao u levi ugao gola.

34.minut – Drugi gol Mitrovića. Tadić je dodao Mitroviću koji je pred sobom imao prazan gol.

20.minut – Aleksandar Mitrović GOOOL.

13.minut – Velika šansa za Luku Jovića ali je ne koristi. Sam je bio Jović u duelu sa golmanom Bartkusom.

Srbija: Dmitrоvić, Коlarоv, Spajić, Milеnkоvić, Rukavina, Lukić, Maksimоvić, Коstić, Tadić, Jоvić, Mitrоvić.

Litvanija: Bartkus, Кlimavičijus, Jankauskas, Paliоnis, Baravikas, Šimkus, Slivka, Аdrijuškеvičijus, Čеrnič, Laukžеmis, Nоvikоvas.