Košarkašice Srbije u finalu

Košarkašice Srbije uspele da se plasiraju u finale nakon što su pobedile Belgiju sa 74:73 u veoma dramatičnoj utakmici do samog kraja.

Pobednice se u finalu sastaju sa Francuskom sutra od 21 čas.

IV četvrtina: 74:73

Odlična odbrana i bolji procenat šuta dovele su reprezentativke Srbije do finala.

III četvrtina: 54:55 ( 22:19 )

Raspucale su se Belgijanke u šutu za tri poena. Pomislilo se u nekoliko navrata da Srbija vraća prednost ali trojkama Belgijanke prekidaju svaku seriju Srbije.

II četvrtina: 32:36 ( 9:19)

Belgija je uspela da izjednači na 29:29 u 5. minutu druge četvrtine i da kasnije povedu. Velika razlika u igri reprezentativki Srbije u drugoj četvrtini sa dosta promašaja u pokušajima za tri poena ali i dalje veoma ofanzivna igra.

I četvrtina: 23:17

Košarkašice Srbije startovae su ofanzivno i tako su igrale do samog kraje prve četvrtine. Najviše se istakla Crvendakić koja je pogađala bez promašaja i dovela vodstvo Srbije do 11 razlike. Međutim, trojkama su Belgijanke smanjile vodstvo.