EURO 2020 : Ukrajina – Srbija 5:0

Drugi meč kvalifikacija u B grupi za EURO 2020 igrao se u Lavovu između selekcije Ukrajine i Srbije. Prvu utakmicu Srbija je igrala sa Portugalom nerešeno ( 1:1), a u drugoj utakmici protiv Ukrajine debakl reprezentacije Srbije. Od početka utakmice reprezentativci Ukrajine dominirali su u svim aspektima igre i sasvim zaslužno pobedili sa 5:0.

Ukrajina ostaje prva u grupi sa 7 poena, a Srbija sa 1 poenom.

Sledeća utakmica je na programu već u ponedeljak gde će reprezentacija Srbije igrati protiv Litvanije u Beogradu.

II POLUVREME:

75.minut – Peti gol postiže reprezentacija Ukrajine ( Yevhen Konoplyanka ).

72.minut – Izlazi Luka Jović, ulazi Darko Lazović-

60,minut – Izmena u reprezentaciji Srbije izašao Adem Ljajić, a ušao Ljubomir Fejsa.

58.minut – I četvrti gol za reprezentaciju Ukrajine postiže Roman Yaremchuk.

53.minut – Krstajić pravi izmenu ušao je Mitrović ,a izašao Prijović.

46.minut – Već na samom početku Ukrajina povela sa 3:0 preko Yevhen Konoplyanka.

I POLUVREME:

Prvi deo utakmice završen sa rezultatom 2:0 za Ukrajinu.

43.minut – Veoma loša odbrana naše reprezentacije koja samo srećom nije primila još koji gol.

32.minut – Uroš Mitrović žuti karton.

32.minut – Marko Dmitrović brani nalete Ukrajine koji veoma lako dolaze do gola reprezentacije Srbije. Nakon primljena dva gola reprezentativci Srbije kao da su u rasulu.

30.minut – Ukrajina u naletu opet preti golu Srbije.

28.minut – Ukrajina vodi sa 2:0 isto preko Viktor Tsyhankov.

26.minut – Ukrajina vodi sa 1:0 preko Viktor Tsyhankov.

22.minut – Nikola Milenković dobija žuti karton.

14.minut – Prilika za Prijovića ali uspeva Nikolenko da izbaci loptu u korner.

9.minut – Prijović u šansi ali lopta završava u spoljnem delu mreže.