Euro 2016:Ukraine – Northern Ireland 0:2

franceNa 4 zadnja međusobna meča Ukrajina je slavila dva puta dok su dve utakmice odigrane ne rešeno. Na sva 4 meča postignuto je ukupno 4 gola od kojih je jedan postigla Severna Irska.

DRUGO POLUVREME:

Na početku drugog poluvremena Severna Irska je povela. Kiša jako pada pa izgleda da Severnoj Irskoj ovo vreme više odgovara. Nakon gola Severne Irske,Ukrajina je svim snagama krenula da postigne pogodak. Severna Irska drži Ukrajnu na sredini terena ne dajući im organizaciju igre.

96.minut – GOL.McGinn

93.minut – žuti karton J. Evans (Northern Ireland)

89.minut – šut pored gola Konoplyanka (Ukraine)

88.minut – šut Yarmolenko (Ukraine).

85.minut – žuti karton Dallas (Northern Ireland). Žuti karton je usledio nakon nesporazuma oko izmena igrača.

82.minut – Ukrajna pravi izmenu Zinchenko (ulazi) – Kovalenko (izlazi)

74.minut – izmena u Ukrajni Garmash (ulazi) – Sydorchuk (izlazi)

67.mimut – izmena u redovima Severne Irske McGinn (ulazi) – Ward (izlazi )

67.minut – žuti karton Sydorchuk (Ukraine)

61.minut – žuti karton Ward (Northern Ireland)

58.minut – zaustavljena utakmica zbog jake kiše.

49.minut- GOL-McAuley (Northern Ireland)

PRVO POLUVREME:

Ukraijna daleko moćnija na terenu a u prilog tome govori da do 20.minuta posed lopte je 72% u korist Ukrajine. Ukrajina ređa prilike ali još uvek bez krajnjeg ishoda. Zadnjih nekoliko minuta,pred kraj,prvog poluvremena Severna Irska ređa prilike.

40.minut – žuti karton Seleznyov (Ukraine)