Beogradski manifest 2018 – PROGRAM

Beogradaki manifest 2018 počinje 25.05 i trajaće do 27.05. Kao i ranijih godina Beogradski manifest je podeljen na nekoliko zona a neki od njih su:

1. Aduti Srbije Zona „Aduti Srbije“ predstavlja turističke potencijale, tradicionalne i kulturološke vrednosti iz Srbije.

2. Craft & food land  gde će se predstaviti neke od najboljih craft pivara u Srbiji.

3. Tradicional Festivalska zona koja popularizuje tradiciju, kulturu kao i poznate srpske proizvode. Na glavnoj bini – kod Pobednika, će se gradovi i zemlje učesnici predstaviti programima autentičnim za svoje podneblje.

4. Vinski grad Mesto gde će posetioci festivala imati priliku da probaju najbolja vina proizvedena na teritoriji Srbije.

5. Limengrad – mašta može svašta U specijalno dizajniranoj dečijoj zoni od recikliranih limenki koja će ličiti na bajkoviti svet iz mašte: Limengrad – Mašta može svašta, predstaviće se festivali za decu sa raznim pozorišnim predstavama, nastupima dečjih horova, mađioničara i brojne edukativno-zabavne radionice za najmlađe. Biće prezentovane i brojne radionice i interaktivne igre na temu recikliranja limenki.

6. Staran svet oko nas Zona u kojoj se predstavljaju nacionalne turističke organizacije iz regiona i Evrope, diplomatska predstavništva i ambasade.

7. Plesna livada U ovoj zoni će se na dve bine odvijati takmičenja opština u plesnim igrama (tradicionalnim i modernim).

8. Leti leti Izuzetno atraktivna zona u okviru koje će se predstaviti nekoliko posada iz Evrope i pokazati svoje umeće u velikim šarenim balonima kroz nekoliko disciplina zastupljenim u balonarstvu Satnica letenja: petak od 17h do 18h, subota i nedelja nakon 17h.

9. Ponovo radi bioskop U opuštenoj atmosferi, u prirodi posetioci će tokom celog dana moći da gledaju nagrađivana filmska ostvarenja. Među festivalima su: „Fest“, „Palićki“ i „Niški“ filmski festival, „Pulski“ festival, „Festival animiranog filma“, „Sopot film fest“, „Festival scenarija i kratkog filma“ i drugi.

10. Lepota i zdravlje Festivalska celina osmišjena kao prostror u kojem je lepši pol u centru pažnje i posvećuje se nekom od svojih interesovanja (kozmetika, hairstyle, moda, wellness, kulinarstvo).

11. Panorama cafe Na poziciji sa koje se pruža najbolji pogled na Ušće posetioci će uživati u najlepšoj otvorenoj bašti Kalemegdana u raznim poslasticama i toplim napicima.

12. Konji vrani Festivalska zona posvećena konjima i konjičkom sportu. Ljubitelji konja će moći da uživaju u plemenitosti ovih životinja, da vide njihove atraktivne tačke, a najmlađi će imati priliku i da se oprobaju u jahanju.

13. Edukacija dece o bezbednosti u saobraćaju U saradnji sa Agencijom za bezbednost saobraćaja organizujemo seriju zabavnih i edukativnih radionica na temu bezbednosti u saobraćaju: – postavka staze za električne automobile, sa semaforima, pešačkim prelazima itd. na kojoj bi deca mogla da se zabavljaju, ali ujedno i uče o pravilnom ponašanju u saobraćaju iz ugla pešaka i vozača -predavanja pripadnika saobraćajne policije -nagradna takmičenja i kreativni konkursi

14. Zona namenjena najvećem karavanu u našoj zemlji – Izadji Mi Na Teglu, takmičenje u kuvanju ajvara sa Bakina Tajna će biti još jedna zanimljiva zona kako za čulo vida tako i za čulo ukusa.

CENTRALNA BINA

 

PETAK

17:00-17:30 Svečano otvaranje

18:15-19:30 Promocija Gradske opštine Zemun – predstava „Jazavac pred sudom“
20:00-21:00 Promocija opštine Sokobanja – 56. Međunarodni festival „Prva harmonika“ Srbije i 3. Green Heart Fest – Sokobanja 2018

SUBOTA

11:15-11:30 Promocija Gradske opštine Čukarica – Hor Šara
11:30-11:45 Promocija Grada Zrenjanin – Kulturno umetničko društvo Đerđef
12:00-12:45 Promocija Gradske opštine Čukarica – Kulturno umetnički program
13:00-13:30 Promocija tradicije i manifestacionog turizma opštine Bela Palanka
13:45-14:30 Promocija Grada Kikinda – muzički program
14:45-15:00 Kulturno umetničko društvo PKB
15:00-15:15 Promocija opštine Bela Palanka – Kulturno umetničko društvo Remzijana
15:30-16:00 Promocija opštine Sokobanja – Prva harmonika
16:15-16:45 Promocija opštine Bačka Palanka – kulturno umetnički program
17:00-18:00 Predstavljanje turističke ponude Republike Srpske – Harmonikaši iz Ugljevika
18:15-18:45 Promocija opštine Bačka Palanka – nastup grupe „Santos Brothers band“
19:00-20:00 Promocija turističke ponude Herceg Novog – Guitar Art Summer Fest
20:00-21:00 Promocija turističke ponude Herceg Novog – Operosa Montenegro Opera Festival

NEDELJA

11:30-11:45 Promocija opštine Bečej – Kulturno umetničko društvo Đido
12:00-12:15 Promocija Gradske opštine Barajevo – Srpski pravoslavni pojci
13:00-13:30 Promocija Grada Vranje – Vranjski merak
14:00-14:45 Promicija opštine Bečej – Manifestacija „Bečej noću“ – nastup grupe Eva Braun
15:00-15:30 Promocija Kuršumlijske Gitarijade
15:45-16:00 Promocija opštine Kuršumlija – OKUD Bata Lačković
17:00-18:00 Promocija turističke ponude Republike Srpske – prezentacija Jahorine
18:00-19:00 Promocija turističke ponude Herceg Novog – Operosa Montenegro Opera Festival
19:00-20:00 Promocija turističke ponude Herceg Novog – Guitar Art Summer Fest
20:10-20:20 Kulturno umetničko društvo Gusle Kikinda

 

FESTIVALSKA ZONA  „Mašta može svašta“   

 

Petak

 

16:00h Otvaranje manifestacije

16:10h „Artistikum“ modna revija

16:40h Klovn Paja

18:00h Sportsko rekreativna radionica

18:45h Dečja pozorišna predstava – pozorište „Čarapa „

19:30h KUD  „Karađorđe“

20:10h Ritmička gimnastika Palilula

20:15h DJ žurka za mališane

 

Subota

 

11:00h Najava manifestacije

11:10h KUD „Dukat“

12:00h Klovn Paja

13:20h Gimnastičari Palilula

13:50h KUD PKB

14:25h „Artistikum“ likovna i muzička radionica

15:40h Dečja pozorišna predstava – pozorište „Čarapa“

16:10h Plesni studio UV dance

17:00h Hor „Svitac“

17:40h Sportska radionica i animacija

18:30h Dečji hor „Vrapčić“

19:10h Pinkove zvezdice

19:40h Peđolino predstava

20:30h DJ i žurka za mališane

 

Nedelja

12:00h Najava programa

12:10h Mađioničar Mihajlo

12:55h Perutnina Ptuj

13:50h „Artistikum“ muzički program

14:40h Dečja pozorišna predstava „Čarapa“

15:30h Baletski studio „Adagio“

16:00h „UV dance“ predstava

16:45h Sportsko rekreativna radionica

17:30h Plesni studio „UV dance“

18:00h KUD „PKB“

18:30h Pera Klovn

19:40h

20:15h DJ žurka za mališane

 

 

 

PLESNA ZONA

Petak:

16:00-16:30 – dance centar Ikigai
16:30-16:35 – Tango Akademija Beograd
16:35-19:00 – UV dance, plesne radionice i animatori na štulama
19:00-20:00 – Sportski klub Red Star, školsko plesno takmičenje

Subota:

11:00-13:00 – UV dance, plesne radionice i animatori na štulama
13:00-13:20 – Tim Lady’s corner
13:20-16:00 – UV dance, plesne radionice i animatori na štulama
16:00-16:05 – Urbanlicious
16:05-16:35 – Dance centar Ikigai
17:00-21:00 – Velika plesna žurka

Nedelja:

11:00-12:30 – UV dance, plesne radionice i animatori na štulama
12:30-12:40 – Novi plesni centar
12:40-16:00 – UV dance, plesne radionice i animatori na štulama
16:00-16:30 – Dance centar Ikigai
16:30-16:35 – Tango Akademija Beograd
16:35-17:00 – UV dance, plesne radionice i animatori na štulama
17:00-17:10 – Lekart
17:10-19:00 – UV dance, plesne radionice i animatori na štulama
19:00-20:00 – plesna škola Fly
20:00-20:05 – vatreni show Nataša Marković
20:05-21:00 – UV dance, plesne radionice i animatori na štulama

Izvor:Beogradski manifest/Beogradske evsti

Foto:Ilustracija/pixabay

Related posts