Australian open : Roger Federer osvojio i 20 Grend slem titulu

Rodžer Federer igrao je sedmo Australijan open finale i osvoji šesto u svojoj karijeri gde se izjednačio sa Novakom Đokovićem i Rojom Emersonom u broju osvojenih titula na Australijan openu. Federer pobedio je Čilića sa 6:2, 6:7, 6:3 , 3:6, 6:1 u veoma uzbudljivom meču i odličnoj igri oba igrača.

Rodžer Federer ako osvojii je i 20.osvojeni Grend slem trofej čime će se prikljuje Margaret Kort, Sereni Vilijams i Štefi Graf kao jedini igrači koji su osvojili toliki broj grend slemova u singlu ali i jedini muški igrač koji je osvojio toliko titula.

V SET

6:1 – I pobeda Federera.

5:1 – Nezaustavljiv Federer na korak do pobede.

4:1 – Nastavlja seriju Federer.

3:1 – Smanjuje vodstvo Federera.

3:0 – Trebaće Marinu sada sva snaga jer je Federer ušao u veliko vodstvo.

2:0 – Nema lakih poena i ako je Federer prešao u vodstvo.

1:0 – Gledamo veoma dobar tenis i kako se očekivalo uzbudljivo finale.

IV SET

3:6 – Marin dobija i odlučujući je peti set.

3:5 – Neverovatno. Čilić uspeva nakon gubitka igre na početku ovog seta uspeva da se vrati i da povede protiv Federera.

3:4 – Veliki problem je imao Marin da izgubi opet gem ali uspeo je da ga sačuva.

3:3 – Vraća se Marin Čilić u igru i uzima brejk na osnovu grešaka Federera.

3:2 – Čilić uspeva da zadrži svoj servis.

3:1 – Nastavlja Federer dominantnom igrom.

2:1 – Veliki problem je imao Marin da izgubi i ovaj gem ali uspeo je da ga sačuva.

2:0 – Nastavlja sa osvajanjima Federer i ako je suditi po celom meču ovo je i zadnji set.

1:0 – Več na početku Federer uzima brejk.

III SET

6:3 – Osvaja set Federer.

5:3 – Uspeva Marin da dobije gem i da ostane u ovom setu.

5:2 – Kao da se ponavlja rezultat iz prvog seta ali ne i način igre jer Federer vraća i nemoguće lopte.

4:2 – I uzima Federer brejk  Čiliću.

3:2 – Veoma izjednačena igra.

2:2 – Polako Marin uspeva da drži svoj servis pod kontrolom kako teče meč.

2:1 – Gledamo od drugog seta pravu borbu i pravu igru Marina nad Federerom u odnosu nad prvi set.

1:1 –

1:0 –

II SET

6:6 – I osvaja Federer gem sa nulom. Gledamo taj brejk koji osvaja Marin.

5:6 – Veoma važan gem osvaja Čilić sa nulom.

5:5 – Imao je šansu Marin za brejk nakon duple servis greške Federera.

4:5 – Imao je šansu Federer da uzme brejk ali agresivnom igrom Marin uspeva da sačuva prednost.

4:4 – Opet vidimo veliku borbu za svaki poen. I prva u meču dvostruka servis greška Federera.

3:4 – Uspeva da Čilić održi prednost.

3:3 – Opet Federer ekspresno dobija ovaj gem sa nulom za 63.sekunde.

2:3 – Finale kakvo se i očekivalo sada se tek vidi kada nema lakih poena.

2:2 – Rutinski dobija i ovaj gem Federer. Važno je reći da Marin u drugom setu menja način igre što pruža daleku bolju igru i veći otpor iskusnom švajcarcu.

1:2 – U ovom gemu došlo je po prvi put do veće razmene udaraca i velike borbe. Trajao je 10.minuta ovaj gem.

1:1 – Imao je šansu Čilić da uzme brejk ali nije je iskoristio.

0:1 – Počinje drugi set Čilić sa vodstvom.

I SET

Finale otvara Marin Čilić. U prvom setu bili su izjednačeni u asovima 3:3. Dok u svim drugim aspektima igre bolji procenti su na strani Federera.

6:2 – Osvaja Federer prvi set.

5:2 – Osvaja Čilić i drugi gem.

5:1 – Federer osvaja gejm sa 0,bez otpora Čilića.

4:1 – Napokon Čilić pokazuje agresivnost u igri što mu i prvi osvojen gem.

4:0 -Veoma lako Federer dobija poene što se može reći da se Čilić možda nalazi u nekom grču jer je za sada neprepoznatljiva igra kakvu znamo da igra.

3:0 – Uzima i drugi servis Čiliću švajcarac za veliko vodstvo.

2:0 – Veoma nervozno igra Čilić a Federer igra svoju prepoznatljivu igru.

1:0 – Federer uzima servis Čiliću.